Розкидачі

Підвищення продуктивності землеробства безпосередньо пов'язане із застосуванням добрив, це один із найефективніших способів покращити врожайність.

Зазначимо, що система внесення добрив має на увазі сукупність раціональних агротехнічних операцій із застосування добрив з урахуванням ґрунтово-кліматичних умов, особливостей культур, а також типів та характеристик речовин, що вносяться. Тобто в гонитві за кінцевим прибутком у результаті використання різноманітних препаратів не повинна погіршуватися структура ґрунту, знижуватися якість та екологічність зібраної з полів продукції шляхом збільшення кількості.

Для раціонального застосування добрив необхідно рівномірно розподіляти їх по поверхні поля, або точно вносити безпосередньо в посівне ложе, або в кореневу зону рослини в період кущіння. Система підживлення включає ще й вибір ефективної техніки з оптимальним та точним дозуванням. Серед такої техніки варто виділити розкидачі добрив. Агрегати поверхово вносять тверді сухі мінеральні добрива гранульованого та кристалічного характеру. На ринку представлена ​​широка лінійка розкидачів. Є багатофункціональне обладнання, наприклад, сівалки розкидного посіву. На виробництві цієї техніки спеціалізується німецька компанія LEHNER (тут докладний огляд лінійки).

Але давайте спочатку розберемося з будовою та типологією традиційних розкидачів.

Як влаштований розкидач

Основні складові конструкції розкидачів добрива – це ходова система, привід робочих органів, кузовна частина (бункер), гідравлічна система, транспортер і розсіювальний пристрій, який являє собою два диски й лопатки з додатковими подовжувачами. Зміна загальної довжини лопаток дозволяє поступово подавати гранули на диски. 

 

Сам бункер завантажується за допомогою завантажувача, автомобільного, тракторного чи загального призначення. Добриво надходить на розподільні диски завдяки шнековому ворошителю, потім віялоподібним способом рівномірно розсіюється поверхнею поля. Кількість внесення добрива регулюється дистанційно або вручну спеціальним важелем, яким встановлюється різна ширина пропускних отворів.

На дорогі моделі виробники встановлюють систему електронного керування та зважування для максимально точного розподілу матеріалу по полю. В основному в комплекті також йдуть транспортні колеса та захисний тент, який дозволяє вносити добрива під час дощу.

 

Типологія розкидачів

 

За способом агрегатування з трактором є причіпні та навісні моделі. Окремо можна згадати ручні розкидачі, але вони здебільшого призначені для вузького застосування та розраховані на дуже маленькі площі. За типом робочих органів виділяють дискові та штангові моделі.

 

Навісні та причіпні розкидачі

 

Навісне обладнання застосовують переважно на невеликих площах з невеликою кількістю добрива. Така система кріплення унеможливлює утворення глибоких колій на полі. Зверніть увагу, що не всі моделі підходять для роботи з нерівним рельєфом. Через те, що начіпні машини чутливі до нахилів. Потрібно обирати варіанти, у яких вбудовано датчик нахилу.

Щоб зменшити навантаження на навішування трактора або при необхідності агрегатування з трактором меншої потужності, підійдуть причіпні розкидачі. Як правило, об'єм бункера та дальність розкидання у причіпній техніці більше, ніж у навісній.

Зустрічаються начіпні розкидачі з бункерами об'ємом у межах 850-4000 л, дальність розкидання 10-52 м. А сучасні причіпні моделі комплектуються бункерами об'ємом 5000-8000 л. Окремі варіанти можуть мати бункери від 2000 л. Робоча ширина становить від 10 до 58 м.

 

Дискові та штангові розкидачі

 

Як уже зрозуміло з назви, дискові моделі – це агрегати з робочими органами у вигляді дисків. Серед переваг таких машин відзначимо простоту конструкції, надійне та точне розкидання, невисоку вартість та високу продуктивність.

Докладніше розглянемо технічні особливості цієї моделі на прикладі дискових розкидачів від компанії HF Agro.

У лінійці дводискових розкидачів HF Ago є моделі як причіпні, так і навісні з об'ємом бака 900-3500 л і дальністю розкидання 10-36 см. Причіпні йдуть з баком об'ємом від 2000 л. Вантажопідйомність техніки 1000-1200 кг. Робоча швидкість становить 8-12 км/год.

Одна з важливих особливостей агрегату – відкриття та закриття клапана подачі матеріалу здійснюється із кабіни трактора. Тобто в будь-який момент механізатор може почати або зупинити подачу добрива, таким чином виключаються пропуски або перевитрати речовини. Також гідравлічний клапан дозволяє розкидувати добрива окремо з правого та лівого боку.

У комплектацію може входити універсальний завантажувач – чудовий помічник для самостійного підйому важких вантажів. До речі, універсальний він з тієї причини, що його можна використовувати як разом із розкидачем, так і окремо. Вивантажити одній людині добриво в бункер або перемістити якийсь вантаж на фермі не важко.   

Інший спосіб внесення добрива – застосування розкидачів зі штанговими робочими органами. Вони менш популярні на ринку, ніж дискові агрегати. Однак штангові моделі ефективні при використанні добрива низької якості, наприклад, з великою кількістю пилу. Вони дорожчі й потребують складнішого обслуговування. Залежно від способу транспортування добрива трубопроводами на штанги техніка ділиться на механічні та пневматичні зі шнековими, стрічковими або скребковими транспортерами. Штангові розкидачі мають обмежений діапазон регулювання норми внесення в межах 10-180 кг/га, тому вони не завжди підходять для основного внесення.

Важлива вимога в підживленні рослин – раціональність та рівномірність, щоб кожна ділянка землі отримала необхідну дозу добрива. Для цього потрібні розкидачі. Техніка може відрізнятися конструктивним виконанням та технічними характеристиками, але вона повинна виконувати свою головну функцію – забезпечувати точне внесення добрива по ширині захвату та напрямку руху.

Повернутись до списку статей

Зв'яжіться з нами

Наш сайт, як і більшість інших, використовує файли cookie та інші схожі технології (піксельні теги і т. П.), Щоб надавати послуги, найбільш відповідають Вашим інтересам і потребам, а також збирати статистичну та маркетингову інформацію для аналізу та вдосконалення наших послуг і сайтів.

Погодитися Відмовитися Політика конфіденційності