Дискові борони

Хто кого: дискові борони проти іншої ґрунтообробної техніки

Дискові борони (лущильники) – одні з найпопулярніших ґрунтообробних знарядь у багатьох країнах. Основне їх завдання – лущення стерні, інтенсивне перемішування ґрунту та рослинної маси. Проте досвідчений аграрій не обмежується одним видом техніки. У його парку сільськогосподарських машин завжди є обладнання на всі випадки життя. У сучасному землеробстві для обробітку ґрунту активно застосовують культиватори, зубові борони, плуги, глибокорозпушувачі, котки. Порівняймо роботу дискової борони з іншими ґрунтообробними гігантами полів, щоб зрозуміти, у яких випадках і якій техніці віддати перевагу.

Дискова борона VS передпосівний культиватор

Дискова борона добре подрібнює пожнивні залишки та інтенсивно їх перемішує з ґрунтом, що покращує процес перегнивання. Робочі органи культиватора лише перемішують, але не подрібнюють рослинну масу. У деяких випадках під час весняного передпосівного обробітку дискова борона може сушити ґрунт, тому в посушливих регіонах краще застосовувати менш інтенсивний агрегат, наприклад, культиватор. Адже різниця між даними машинами в тому, що дискова борона обробляє ґрунт сильніше і відвалює пласти убік, а культиватор обробляє поле без перевертання пласта. А ще культиватори не справляються з великою кількістю рослинних залишків після збирання великостеблових культур.

Дійсно, обидві машини використовуються для передпосівного обробітку. Вони знищують бур'яни, руйнують поверхневу кірку, розпушують ґрунт. Однак культиватор працює на велику глибину, а відмінна риса лущильника, як ми вже сказали, – перевертання пласта, що й виділяє цю борону серед інших видів техніки.

Крім цього, розглядаючи фінансовий аспект, дискова борона коштує дорожче, але споживає менше палива. Культиватор коштує дешевше, але витрачає більше пального.

Дискова борона VS зубова борона

Зубо-пружинні борони мають робочі органи у вигляді зубів. Застосовуються для ранньовесняного боронування ґрунту, щоб зруйнувати поверхневу кірку та знищити бур'яни. Ця техніка працює не так інтенсивно, як дискова. А ось серед її переваг – накопичення мульчі. Якщо дискова борона найкраще закладає пожнивні залишки, то зубова борона рівномірно розподіляє ці пожнивні залишки по полю і демонструє найкраще накопичення мульчі. Ця пара має різні принципи роботи. Зубова борона не підрізає стерню, а вичісує легкі стеблисті залишки та бур'яни. Тому для стерньового обробітку поля з великою кількістю стерні вона не підходить.

Повертаючись до економіки, дискові борони економніші, оскільки витрати палива значно нижчі, ніж у пружинних борін. Зубовим робочим органам важче впоратися з ґрунтом. І через збільшення тягового опору трактор споживає більше палива.

Дискова борона VS плуг

Дискові борони, у порівнянні з плугами, не так сильно перевертають ґрунт і підрізають бур'ян. Плуг належить до агрегатів для глибокого обробітку. Лущильник та плуг можуть ефективно працювати в парі. Якщо своєчасно виконати лущення стерні попередника, якість оранки плугом покращується, а поверхня поля стає рівною. А ось на посушливих полях не рекомендується застосовувати плуг, тому що лемеші перевертатимуть великі шматки ґрунту.

Дискова борона VS глибокорозпушувач

Очевидно, що глибокорозпушувач застосовують для глибокого розпушування ґрунту після збирання врожаю або передпосівного обробітку стерньової або мульчованої поверхні поля. Середні показники глибини ґрунтообробітку популярних моделей становлять 25-45 см. Машина працює за безвідвальною технологією, не обертає орний пласт та не зберігає пожнивні залишки на поверхні поля. Глибокорозпушувач ефективно бореться із плужною підошвою та захищає ґрунт від ерозії. Тому якщо у фермера немає такої проблеми, як плужна підошва, але стоїть завдання в ресурсозаощаджувальному передпосівному та основному обробітку ґрунту, потрібно віддати перевагу дисковій бороні.

Кожен агрегат ефективно виконує поставлені перед ним завдання. За різних умов є й мінуси, і плюси. Усе-таки дискові борони популярніші завдяки своїй універсальності, економічності та більшої кількості функцій.

Повернутись до списку статей

Зв'яжіться з нами

Наш сайт, як і більшість інших, використовує файли cookie та інші схожі технології (піксельні теги і т. П.), Щоб надавати послуги, найбільш відповідають Вашим інтересам і потребам, а також збирати статистичну та маркетингову інформацію для аналізу та вдосконалення наших послуг і сайтів.

Погодитися Відмовитися Політика конфіденційності