Дискові борони

Дискові борони: принцип роботи та застосування

Сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур включають використання дискових борін (лущильників). Це проміжні машини між лемішними плугами та розпушувачами. У структурі парку сільськогосподарських машин України дискові борони займають приблизно половину від загальної кількості ґрунтообробної техніки. Серед європейських фермерів ці агрегати також дуже популярні.

Чому? Основне правило землеробства – від якості ґрунтообробітку залежить отримання хорошого врожаю. Розпушування ґрунту, знищення бур'янів, шкідників та збудників хвороб, лущення стерні, мульчування пожнивних залишків, накопичення вологи в комплексі створюють сприятливі умови для росту рослин.  


Робочі органи

Основні робочі органи дискових лущильників – це сферичні диски, загострені по периметру, бувають суцільними або вирізними.

Їх збирають батареями, які встановлюються на рамі в один або кілька рядів. Однорядні агрегати – це дискові лущильники. А багаторядні знаряддя називають дисковими боронами.  

До речі, робочі секції встановлюють під різними кутами атаки не більше 15-35°. При збільшенні кута атаки відповідно збільшується ширина й глибина обробітку кожного диска. Для якісного лущення стерні краще налаштовувати техніку з кутом атаки 35°. Якщо ґрунт слабозасмічений, то кут можна знизити до 30 °. А для боронування можна встановити на 15-20°.

Останнім часом конструкція дискової борони значно вдосконалилася, а функціонал значно розширився. Виробники можуть встановлювати диски на індивідуальних стійках або комплектувати додатковими робочими органами, наприклад, катками. 

Системи агрегатування з трактором можуть бути причіпними чи навісними. 

Один із найважливіших елементів дискових борін – це підшипниковий вузол. Від його якості та ресурсу залежатиме робота всієї техніки. У конструкції не один підшипник, тому було б непогано, якщо виробники використовували б компоненти, що не обслуговуються. На ринку зустрічаються моделі дискових борін, які в принципі не обслуговуються, немає жодної точки змащування, наприклад, дискові борони GEKON від компанії HF Agro. Якщо техніка буде повністю необслуговуваною, аграріям не потрібно витрачати час та ресурси на постійне змащування.

Застосування дискової борони

Дискова борона використовується аграріями практично цілий рік. Застосовується для основного обробітку ґрунту під зернові та бобові культури, для лущення великої кількості рослинних залишків, наприклад, після збирання врожаю великостеблових культур, таких як кукурудзи, соняшнику. Також техніка застосовується для дискового лущення – дана технологія допомагає боротися з бур'янами, шкідниками та хворобами рослин. 

Принцип роботи лущильника

Агротехнічна вимога свідчить, що ґрунтообробіток дисковими боронами має здійснюватися на глибину не менше ніж на 3 см. 
Принцип роботи агрегату наступний – під час контакту з поверхнею поля диск ріже невеликі шматки ґрунту, піднімаючи їх по внутрішній сферичній поверхні, потім ґрунт падає на поверхню поля. 

На ринку представлений широкий модельний ряд дискових борін як вітчизняного виробництва, так і світового. А щоб підібрати правильну техніку для свого фермерського господарства, насамперед потрібно визначити пріоритетні критерії. Ось вам перші найголовніші поради. Якщо у вас великі поля, можна зупинитися на широкозахватних моделях. Серед них шукайте агрегати зі зносостійкими підшипниками й робочими органами. А якщо вам сподобався варіант з ресорною стійкою, то це оптимальний вибір. Завдяки такій стійці забезпечується рівномірна глибина обробітку, знижується тяговий опір, унаслідок чого зменшуються витрати палива.

Повернутись до списку статей

Зв'яжіться з нами

Наш сайт, як і більшість інших, використовує файли cookie та інші схожі технології (піксельні теги і т. П.), Щоб надавати послуги, найбільш відповідають Вашим інтересам і потребам, а також збирати статистичну та маркетингову інформацію для аналізу та вдосконалення наших послуг і сайтів.

Погодитися Відмовитися Політика конфіденційності